Zajímavé odkazy

www.nulovedomy.org
Co je „nulový dům“? V zákoně je nazýván jako „dům s téměř nulovou spotřebou energie“, zkráceně můžeme říkat „nulový dům“. Jedná se v podstatě o pasivní dům, jehož spotřeba energie je kryta v maximální možné míře z obnovitelných zdrojů. Základem je tedy navrhnout a postavit dům tak, aby měl co nejnižší spotřebu energie, a tuto spotřebu pak krýt v z obnovitelných zdrojů, co nejvíce je to možné.

www.drevostavitel.cz
„Dřevostavitel.cz je online informační portál pro každého, kdo se zajímá o moderní formy bydlení. Hlavním cílem projektu je prezentace objektivních a užitečných informací, za kterými stojí nejen odborníci z praxe ale i vědci z univerzit. Důležitá je interakce a zpětná vazba uživatelů, budeme proto rádi, zapojíte-li se do diskusí, případně využijete služby odborné poradny. Pro laiky ale i profesionály připravujeme sérii online nástrojů, tedy pomocníků, které Vám usnadní výpočty a pomohou při každodenním rozhodování.”

www.pasivnidomy.cz
Centrum pasivního domu je neziskovým sdružením právnických i fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění kvality pasivních domů.

www.drevoastavby.cz
Zajímáte se o dřevostavby? Plánujete si postavit dřevostavbu? Chcete vědět, v čem spočívají výhody dřevostaveb ve srovnání se zděnými domy? Chcete vědět, jak se v dřevostavbě žije? Jaké jsou novinky, trendy a zajímavosti v oboru dřevostaveb?

www.drevoportal.cz
DrevoPortal.cz …informační podpora profesionálů v oboru využití dřeva ve stavebnictví.